Екобудинок з автономним енергозабезпеченням
Що таке еко-дім? Це будинок, побудований з природних матеріалів. Наприклад, з дерева - класичний варіант усім відомої хати.
А є і більш екзотичні варіанти - землянка і саман. Сьогодні землянка зовсім не та, що ми бачили у фільмах про війну.
Сучасні землянки являють собою комфортабельний будинок, вбудований частково в грунт.
Такий будинок захищений від вітрів і надмірної втрати тепла, і самим природним чином вписується в загальний ландшафт.
Саман - будинок, побудований з соломи і глини, практично за технологією наших предків. Хтось скаже, що такий будинок не міцний і швидше нагадує житло Ніф-Ніфа з казки про трьох поросят, але це не так.
Саманні будинки не поступаються міцності дерев'яних будинків. Виявляється саманні будівництво не зникло разом із кріпацтвом, і є факти про будинки, які десятиліттями радують своїх господарів.
Добре, ніхто не сперечається з тим, що в дерев'яній хаті відчуваєш себе краще, ніж в бетонній коробці.
Але будувати дерев'яний котедж не всім по кишені, а їхати в село, значить залишитися без звичного комфорту цивілізації - без гарячої води, з туалетом на вулиці.
Не скрізь же можна підключитися до централізованого електро - і водопостачання.
До централізованого дійсно не скрізь, але є технології автономного забезпечення енергією, дають можливість зберегти цивілізований комфорт і при цьому обходитися без Водоканалу, Електрозбуту, Газпрому.
Технологій набору багато енергії - сонячні батареї, микрогидростанции і водяні насоси, вітряні станції, і навіть переробка в енергію гною.
Досвіду автономного еко-будівництва накопичено вже достатньо. І у нас, і за кордоном.
Щоб упевнитися в тому, що існування автономного енергопостачання у власному будинку можливо, подивіться невеликий 6-хвилинний ролик, в якому автор проекту-будівельник-власник і керівник проекту екологічного будівництва будинку Андрій Нор демонструє технічні рішення.
Ролик записано 10 років тому. За цей час накопичено достатньо досвіду будівництва будинків з так званим нульовим енергоспоживанням.
З'явилися такі терміни, як пасивний і активний будинок, відповідно з автономним або надлишковим енергопостачанням.
А це значить, що наша цивілізація може існувати не тільки за рахунок споживання природних ресурсів: нафти, газу, розкладання атома.
Зелена енергетика поступово заміщає руйнують екологію енерготехнологій. І в цьому заслуга переселенців з міста на зелені простори.