Відео - Як працює карантинно-епідеміологічний пост у с.Звенячин що на Заставнівщині

З метою запобігання занесення та поширення інфекційних захворювань на території Чернівецької області встановлено карантинно-епідеміологічні пости. П’ять було розгорнуто раніше у населених пунктах, які межують з іншими областями.

Дорошівчанка Лілія Скрипник щиро дякує за допомогу односельчанам, волонтерам та владі району

Щирі слова вдячності адресувала багатьом людям, які прийшли на допомогу в скрутну годину, мама неповнолітнього юнака Дениса Скрипника – Лілія Іванівна.

Від самого народження Лілія Іванівна бореться за повносправне  життя свого сина, якому лікарі поставили діагноз – дитячий церебральний параліч (ДЦП). Скільки лікарських маніпуляцій та операцій довелося пережити Денисові вказувати не буду. Бо було багато і болю, і розпачу, і сліз… Але жодного разу Лілія Іванівна не опускала рук.

Вірними помічниками їй та синочкові завжди були родина, односільчани, колеги Дорошовецького НВК, бо ж працює соціальним педагогом, керівники району.

Ось і цього разу – перед самим оголошенням карантину в Україні прооперували обидві ноги Дениса у спеціалізованій клініці м.Харків. Відбувши післяопераційний період пані Лілія із сином вже не мала надії потрапити додому – в село Дорошівці. Адже потрібний був спеціальний автомобіль, бо їхати хлопчик мав лежачи. Саме тоді об’єднали свої зусилля всі. Лілія Скрипник сердечно дякує рідним, сусідам та всім своїм односельцям, які менше ніж за добу зібрали необхідні для дороги кошти.

А також голові РДА Дмитру Козарійчуку та його заступнику Євгену Семенюку, голові ФГ «Грицюка» Костянтину Грицюку, директору Одарці Кітар і колективу Дорошовецького НВК, колишньому голові РДА Юрію Кітару та головному лікарю Заставнівської ЦРЛ Василю Липці за організацію виїзду волонтерського авто до Харкова, хвилювання та допомогу, які вони  відчували увесь цей час.

Особливі слова вдячності Лілія та Денис Скрипники шлють волонтерам Тарасу Білоусу та Анатолію Дроню, які не тільки швидко та безпечно доставили їх додому, але й турбувалися про них в дорозі. «Добрі та щирі люди, нехай вам Бог  дарує здоров’я, а родинам – милість за ваші добрі справи та милосердя! – говорить Лілія Скрипник».

ЗАСТАВНІВЩИНУ ВІДВІДАВ ГОЛОВА ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Четвертого квітня, у Заставнівському районі побував голова Чернівецької обласної адміністрації Сергій Осачук.

Пенсіонерам літнього віку встановлено щомісячну доплату

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», з 1 квітня 2020 року пенсіонерам 80-річного віку і старшим, розмір пенсії котрих не перевищує 9205 гривень, встановлено щомісячну компенсаційну доплату до пенсії в розмірі до 500 грн.

Голова райдержадміністрації Дмитро Козарійчук коментує ситуацію щодо поширення COVID-19 у районі

Ситуацію щодо поширення COVID-19 у районі коментує голова райдержадміністрації Дмитро Козарійчук

За офіційними даними МОЗ в Україні зараз 669 осіб мають діагноз коронавірусна інфекція COVID-19, на Буковині – 104.

З них у нашому районі проживає 6 осіб. Це  мешканці Заставни,   Юрківців, Товтрів  та Ржавинців. У них легка форма захворювання, тому проходять лікування вдома під наглядом лікарів. Пацієнти зобов’язані дотримуватися суворої самоізоляції. Мешканець Погорілівки отримав два негативних результати.

Також визначені контактні особи, які самоізольовані та знаходяться під медико-санітарним наглядом. Серед них, на жаль є ті, хто мав би сам організовувати роботу з цього питання.

Районна державна адміністрація та органи місцевого самоврядування докладають максимум сил, щоб вберегти населення від лиха.

Для цього виконуємо головні завдання:

– це забезпечення засобами індивідуального захисту населення району. Працівники соціальної сфери та фахівці, які найбільше наражаються на небезпеку інфікуватися – це лікарі, працівники поліції та ДСНС забезпечені медичними респіраторами, масками та спеціальними захисними костюмами.

Передали маски й до місцевого суду для людей, котрі є учасниками судових засідань. Кожен сільський та міський голова, відповідно до своїх замовлень, для соц. працівників та людей похилого віку отримав маски багаторазового використання. Для колективу міської ради – 100 масок.

До речі у лікарню передали сто (100) спецкостюмів, тисячу (1000) медичних масок, 300 респіраторів. Є запас.

Ми забезпечуємо дезінфікуючими засобами медичні заклади району, а також ДСНС для дезінфікування вулиць міста та сіл. Вже дезінфікують вулиці Заставни, Юрківців, Боянчука, Веренчанки, Кадубівців та Ржавинців.

Ми повинні забезпечити Заставнівську  ЦРЛ концентраторами кисню, пульсоксиметрами, апаратами штучної вентиляції легень (ШВЛ). Таких апаратів ШВЛ у нашій лікарні є 4. Очікуємо на доставку ще двох.

Одне з важливих завдань – це встановлення осіб, що повернулися з-за кордону. Місцеві ради нам подавали кількість таких осіб, в розрізі кожного населеного пункту.

За нашими даними, до району повернулося більше 1000(!)заробітчан. Але серед цих осіб немає громадянина, двоє дітей якого потрапили до дитячого інфекційного відділення з коронавірусною інфекцією. Тож потрібно відповідальніше ставитися до виконання завдань, які поставлені перед місцевими радами.

Ми щиро вдячні всім, хто допомагає у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції в районі: депутату Верховної Ради України від Заставнівщини, нашому земляку Валерію Божику, а також головам ОТГ Юрковецької - Віталію Шаферу, Вікнянської – Івану Ковалюку, Кадубовецької - Іллі Ткачуку, а також сільським головам сіл Веренчанка - Володимиру Бойчуку та Боянчука – Івану Найдишу.

Велике спасибі за вагому фінансову підтримку керівникам ТОВ «Індикад» із Кадубівців, Віктору Луцюку -- ТОВ «Бук-Нім Агро», Костянтину Грицюку-- ФГ «Грицюка», Григорію Пилипчанському - МПП «Супутник», який  закупив 6000 масок для краян, директору ТОВ «Граніт» Октов’яну Мудряку за 200 захисних халатів для наших лікарів. На наше прохання шиють маски у швейному цеху «БОМА», що у Дорошівцях.

 Контроль щодо дотримання умов карантину здійснюють працівники Заставнівського відділення поліції та  Держпродспожив служби. На порушників цих умов правоохоронці уже склали 10 протоколів про адміністративні порушення та три  – на тих, хто порушив умови обсервації (самоізоляції). А це значні штрафи.

Ми постійно інформуємо громадян та робимо інформаційне роз’яснення мешканцям краю про небезпечний вірус. Щиро дякуємо журналістам інтернет-видання «Заставна сьогодні» та  газети «Голос краю», колективу райдержадміністрації, працівникам поліції та ДСНС за постійне інформаційне оповіщення.

Але пам’ятайте, що  кожному з нас необхідно використовувати важливі заходи безпеки: мити руки, використовувати антисептик, уникати контакту з особами з проявами ГРВІ, зберігати певну дистанцію, не перебувати у місцях великого скупчення людей, утримуватись від поїздок тощо.

Самоізоляція – найефективніший спосіб попередження та поширення хвороби.

Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких. Залишайтесь вдома!

 

ВІДЕО - Як зберегти здоров’я та зробити свій вклад у подолання пандемії говорить заставнівчанка, лікар Валентина Бурденюк

Віднедавна наше життя змінилося – ми щогодини заглядаємо у повідомлення в інтернеті, уважно вслухаємося в новини, тремтливо шукаємо свій населений пункт на онлайн-карті поширення коронавірусу у  світі, Україні, нашому регіоні. Ми з розпачем сприймаємо повідомлення про ріст захворюваності, а ще боїмося, що коли зляжуть лікарі, то ми залишимося без їхньої допомоги. А це вже буде ЖАХ! Тому більшість буковинців намагається докласти максимум зусиль, щоб вберегти себе, своїх рідних, стареньких людей і, звичайно, медичних працівників.

Все частіше ми шукаємо поради у тих, хто найкраще знає як зберегти здоров’я і життя. Сьогодні відверто про актуальне – як жити в умовах карантину говорить шанована людина, жінка, яка є безсумнівним авторитетом серед мешканців нашого краю і не тільки, лікар-акушер-гінеколог, котра допомогла з’явитися на світ тисячам дітей – Валентина Степанівна Бурденюк.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області продовжують санітарно-профілактичну роботу

На Буковині вживають комплексних заходів з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції.

Відео - Буковинські священники благають залишитися людей в дома

Браття і сестри! від усвідомлення кожного із нас залежить здоров’я і життя рідних. Ми щогодини дізнаємося, перед яким страшним викликом стало людство. Мало сказати велика, просто жахлива біда прийшла в Європу і спішить в Україну.

Хто любить Україну і свою родину, не має права сказати: “Моя хата скраю...”. Прошу, молю і закликаю тих, які повертаються на Батьківщину: дотримуватись санітарно-гігієнічних норм. Краще запобігти, перестрахуватися вжити всі заходи безпеки - і тільки тоді переступати поріг дому.

Самовпевненість - “я здоровий” - несе в собі не тільки новітню проказу коронавірусу, а смерть багатьом близьких і не знайомим - вона поширюється…

Гріх великий - самовпевненість. Тільки сумлінна совісна людина запитає себе, зі мною все гаразд? Справді. -  “Сім раз відміряй, чим раз відріж!”

Немає більшої любові, говориться в Євангелії, ніж душу (життя) своє віддати за ближнього свого.

То є великий гріх привести до смерті нехтуванням правил, які написані кров’ю, і смертю багатьох.

Європейці більш організовані й законопокірні. І що твориться в них? Залучені всі: поліція, військові, служби порятунку. Вкрай обмежили пересування…

Посилена відповідальність, навіть в тюрму ув’язують на роки. А які ми і як у нас знаєте? - “поки грім не гримне...”. - Пізно, вже гримить.

Сьогодні вже не день дорогий, а кожна година. Зі шкільної парти пам’ятаю слова - “Промедлєніє смерті подобно”. Не будемо говорити, як Бог дасть, так і буде. Бог дасть так, як просимо і які дії приймаємо самі.

Звертаюсь до Вас:

  • Уникайте скупчень людей;
  • До яких сімей повернулися родичі - самоізолюйтесь, не відвідуйте сусідів, магазин, церкву, громадські місця, базар, дотримуватись санітарних норм;
  • При перших симптомах звертайтесь до сімейного лікаря.

Юрковецька ОТГ доправлятиме медиків на роботу за власні кошти

Жителі Юрківської ОТГ занепокоєні тим, що медичні працівники не можуть добратися до місця роботи через те, що тимчасового призупинено транспортне сполучення в області через карантин. Тому Юрковецька ОТГ вирішила, для них зробити власне транспортне сполучення через такі села: Баламутівка, Ржавинці, Добринівці, Горошівці, Боянчук, Юрківці, Погорілівка та Малий Кучурів, щоб вони вчасно та без проблем допомагали людям боротися з недугою.


А вас ми закликаємо по можливість не виходити з дому, щоб не наразити себе та своїх близьких на небезпеку.


Бережіть себе!

Дмитро Козарійчук: «Карантинні заходи в районі потрібно посилити»

Голова районної державної адміністрації провів нараду щодо поширення коронавірусу в районі. 

Top