Радиш Василь Йосипович - Від щирого комуніста до відвертого націоналіста

 

Шановні читачі, як міський голова я вважаю, що повинен реагувати на критику, зауваження, поради і давати відповіді на питання, які мені задають мешканці та гості міста, в тому числі на сторінках газети чи в мережі Інтернет, хоча й не дуже люблю це робити.

Жителі Заставни обрали мене для того, щоб я зробив наше місто комфортним не тільки для них, а і для гостей.

З іншої сторони мене дивує, коли депутат Кострижівської селищної ради Ільчук Р.А. береться «наводити порядок» у Заставні та пояснювати заставнівчанам, як їм розбудовувати, прибирати, прикрашати місто чи ремонтувати в ньому дороги.

У нашому районі 34 селищних та сільських рад. Уявіть собі, що хоча б одному депутату з кожної громади прийде в голову «наводити порядок» в Заставні чи строчити з цього приводу статті в районну газету. У нас тоді не газета вже буде, а журнал, або, швидше, книга нарядів для міського голови.

Впевнений, що у смт.Кострижівка не менше проблем, як у Заставні, і у тамтешнього депутата є широке поле для діяльності, але чомусь тягне в Заставну. Певно, хочеться ще хоч трішечки покерувати районом, а можливо, і «залюбки пожити» в Заставні.

То щиро просимо. Спочатку в Заставну, а потім, може, і в Чернівці. Підкажу Вам навіть, де зупинитися, бо і в Заставні, і в Чернівцях Василь Миколайович Мельник безоплатно отримав від держави квартири, а не тільки «хатинку» в с.Малий Кучурів, як Ви помилково пишете.

Не буду переповідати тут всю Вашу «статтю» і коментувати кожне речення, скажу тільки те, що дійсно вважаю себе старшим прибиральником у місті. Якщо буде необхідно, візьму віник і буду підмітати вулиці. Корона з мене не впаде і нічого постидного в цьому немає.

Депутати обиралися теж для того, щоб виконувати певні громадські обов’язки. Так, вони не отримують заробітну плату, але їх ніхто не змушував іти в депутати. Очевидно, деякі з них думали, що роль депутата – приходити щодня до міської ради і давати вказівки міському голові, що, де і як робити. Такого ще ніде не було, і Заставна в цьому випадку не буде першою.

Тому депутати повинні робити те, що вони можуть і вміють, або не заважати іншим, якщо вміють тільки молоти язиком.

Звичайно, що як міський голова я маю багато різних обов’язків, але я встигаю їх виконувати. І для високих кабінетів є час. Недавно, наприклад, був на прийомі у нового прокурора області. Результатів зустрічі ще немає, але, надіюся, вони не за горами. Чи Ви сподівалися, що міський голова Заставни буде отримувати завдання у сауні Вашого «учня» Сергія в Кострижівці?

Раїсо Андріївно, я поважаю Ваш патріотизм, але всьому своя пора. Є час керувати, а є час забути про керування. Мені здається, що у Вашому віці уже пора частіше ходити до церкви, як до районної ради.

Щодо «джусів», яких Ви так відважно захищаєте, то повинен Вас розчарувати. В Заставні «джуси» не є ні авторитетними людьми, ні дуже компетентними у якійсь сфері спеціалістами. І Ви хоч поставте Василя прокурором, а Юлю міністром освіти, вони однаково залишаться «джусами», людьми, які заради досягнення своїх особистих цілей, готові руйнувати все на своєму шляху. Заради політичного популізму, Ви і Ваші «учні» готові на все, особливо на нічим необґрунтовані звинувачення та інтриги. А для того, щоб заслужити авторитет і повагу у людей, одних інтриг замало.

Треба особисто чогось досягти в житті і допомагати людям.

Я завжди відкритий для дискусії, і якщо у когось є обґрунтовані цифрами аргументи, вони повсякчас беруться до уваги як особисто мною, так і працівниками міської ради. Але обґрунтовані аргументи необхідно відрізняти від систематичного і пустопорожнього критиканства.

З критикою Джусів стосовно ремонту доріг все стане зрозуміло, якщо я розкажу невідомий широкому загалу випадок. Минулого року депутат Дупешко-Джус Юлія не просто писала статті в Інтернеті. Вона звернулася до підрядника, щоб він надав декілька тисяч гривень спонсорської допомоги. Після того, як підрядник відмовився, депутат Дупешко-Джус Ю.І. написала заяву в прокуратуру про те, що на вул.Кіцманській неякісно виконаний ремонт дороги і міському бюджету завдано збитків. Звичайно, що негайно була створена комісія.

Приїхали спеціалісти з Фінінспекції, поліції, щоб перевірити вказані в заяві депутата факти. Хотіли і Джусів залучити до перемірювання доріг, але вони як під землю провалилися. Навіть поліція не змогла їх знайти того дня. Перемірювання показало, що робіт було зроблено навіть більше, ніж оплачено. До якості робіт теж не було претензій. На цьому «історія» в тому році закінчилась. Чи «просила» депутат Дупешко-Джус Ю.І. і у цьому році спонсорської допомоги, мені невідомо, але впевнений, що і цього року «історія» з того самого репертуару.

Депутат Дупешко-Джус Ю.І. брала на себе організацію суботника по прибиранню старого цвинтаря 29 квітня, і для цього не треба ні коштів, ні якихось спеціальних засобів, лиш трошки авторитету, і щоб люди тобі повірили. Але знову все звелося до пустопорожніх розмов і в результаті вийшов «пшик».

А Ви розповідаєте, які у Юлі порядні родичі в Горошівцях. Я тоді пропоную тих порядних ґаздів переселити в Заставну, а Юля, мабуть, нехай переїжджає в Горошівці. Може, у неї там більше авторитету і їй вдасться хоча б організувати прибирання Горошівського кладовища.

На останок, декілька слів про фундамент усіх цих проблем, які ми маємо з «джусами» на рівні міста, району та і цілої країни. На мою думку, це проблема політичних квот. Якою б ницою не була людина, якщо вона тримає «ніс по вітру» і належить в потрібний час до потрібної партії, вона буде при владі в будь-який час. І при комуністах, і при націоналістах, і при всіх інших. Думаю, що прізвищ називати не потрібно, вони всім відомі.

Як бачимо, ці політичні квоти добивають нашу державу, а наш район ці політичні діячі добили вже давно, ще з першого свого приходу. Був час, коли пустили під ніж всю худобу району, а сьогодні ми змушені купувати молоко незрозумілої якості.

Багато хто сьогодні ще пам’ятає, як «незамінний» Василь Миколайович Мельник роздержавлював колгоспи: давалися вказівки головам колгоспів здавати поголів’я на бойню, тому під покровом ночі колгоспну худобу виводили із стаєнь, ховали в лісосмугах, адже вдень люди перешкоджали такому «роздержавленню». Роздержавили так, що на сьогоднішній день в районі немає жодного підприємства з розведення ВРХ. Хоча в сусідньому, Кіцманському районі, не менше десятка таких підприємств.

Якщо на сьогоднішній день вже нема худоби, щоб її вирізати, то організували б вирізання чагарників на під’їзних дорогах до Заставни з будь-якого напрямку, бо там скоро вовки заведуться. Якщо Ви хочете щось порівнювати, то давайте і це порівняємо. Як, наприклад, організував розчистку під’їзних доріг у тому ж Кіцмані перший заступник голови РДА Косар Юрій Дмитрович, а в якому стані вони у нас.

Певно, що вирубування чагарників – не така прибуткова справа, як вирубування колгоспної худоби, а тому перший заступник голови Заставнівської РДА Молдован В.М. береться заводити в Заставну підрядників для ремонту доріг, яких двічі прийшлося заставляти переробляти свою неякісну роботу.

В даний час Молдован В.М. наполягає, щоб той самий підрядник виконав роботи з перекриття Музичної школи. Я хвилююся, щоб після їхнього теперішнього господарювання наші дороги і Музична школа не виглядали так само, як ті ферми, що залишилися після роздержавлення.

Тож звертаюся до всіх і запрошую до співпраці. Не до повчання з Кострижівки чи будь-яких інших громад, а до справжньої співпраці, яка буде спрямована на розвиток і процвітання нашого міста.

P.S. Хочу принести свої вибачення ветеранам, священикам, жителям міста Заставна за ті незручності, які були спричинені погодними умовами під час святкування Дня Перемоги 9 травня.

Мабуть, треба було Молдовану В.М. зібрати оргкомітет не тричі, а, можливо, шість разів (якщо кількість зібрань вирішує проблему), щоб не змушувати людей мокнути під дощем.

Якби Скорейко Орися Іванівна не взяла ініціативу в свої руки, то всі присутні розійшлися б, і свято не відбулося б.

Міський голова В.Радиш - сайт zmr.gov.ua



Top