Що можна зробити з рідким склом?

 

Всі бачили в продажу підлогу літрові баночки з рідким склом. У будівництві використовується тільки калиевое рідке скло (в магазинах в основному продають баночки з натрієвих рідким склом).

Розчини з рідким склом тверднуть в результаті випаровування води і взаємодії з вуглекислим газом повітря. Калиевое рідке скло твердне протягом 4 хвилин, відповідно розчини з калієвих рідким склом тверднуть дуже швидко. Всім відомий канцелярський клей - ні з калієвих, а з натрієвих рідким склом.

Рідке скло буває «концентроване» і «готове до застосування»

Корисні властивості розчинів з рідким склом:

вологостійкість (рідке скло додають в бетони для додання гідроізоляційних властивостей)
газонепроніцаемость розчинів
водонепроникність розчинів з рідким склом (саме затребуване і широко застосовується властивість таких розчинів)
розчини з рідким склом швидко схоплюються і тверднуть.

Негативні властивості розчинів з рідким склом:

це непластичний матеріал (якщо він заливається на підлогу, то нічого страшного)
це важкий матеріал, тому підстава під нього має бути міцним.
Розчини з рідким склом широко застосовують для гідроізоляційних робіт - при гідроізоляції фундаментів, зовнішніх штукатурок і фарб, для гідроізоляції стін і стель у вологих приміщеннях. Просте грунтування поверхонь (особливо старих, що вивітрилися) розчином рідкого скла значно подовжує термін їх служби. В результаті такого просочення поверхні зміцнюються, підвищується стійкість до впливів вологи, димових газів, ультрафіолету, вітру, мікробів і грибків.

Отже, як виробники рекомендують застосовувати рідке скло:

Для грунтування стяжки. На 1 вагову частину рідкого скла беруть 1 вагову частину цементу, додають води не більше чверті обсягу рідкого скла.

Для гідроізоляції колодязів. Для цього потрібно двічі промазати рідким склом бетонні стіни колодязя.

Для вогнезахисту горючих матеріалів. Особливо актуально для дерева на горищах

Для приготування силікатних фарб. Такі фарби не вигоряють на сонці і добре миються, тому що мають водовідштовхувальні властивості. Кращі пігменти - охра, сурик, окис хрому.

Для захисту дерева від вогкості, гниття, цвілевих і ін. Грибків. Особливо актуально для дерева в підвалах

Для зміцнення грунту і підвищення несучої здатності грунту під фундаментами (що запобігає розтріскування стін будівлі) а також для захисту фундаменту від грунтових вод практикується поливання піщаної подушки під фундаментом розчином рідкого скла. Це значно зміцнює грунт і зменшує осідання слабких грунтів під вагою будови.



Top