Де можна застосовувати глиняну штукатурку?

 

Глиняна штукатурка застосовується в приміщеннях з постійною температурою і вологістю. Тільки глиняний розчин застосовують в кладці і штукатурці печей.

 Глина - природний, екологічно чистий, безпечний матеріал. Глиняні споруди, так звані глінобіткі, в країнах з жарким кліматом живуть століттями. До певного рівня глиняна суха штукатурка досить пароёмка, тобто приміщення з такою штукатуркою природним чином «дихає».

Готується глиняна штукатурка так: глина засипається в ємність, заливається невеликою кількістю води і залишається на добу для набухання глини. Потім перемішується, додається ще вода, ретельно перемішується і зливається через сито.

В останні грудки знову додається вода. Відціджену фракцію залишають осідати на добу. Потім відстояну воду зливають, а до вершковоподібна осадку додається пісок і перемішується.

В середньому для приготування глиняної штукатурки необхідно на 1 частина глини взяти 3 частини піску. Якщо буде багато глини, штукатурка буде тріскатися. Якщо буде багато піску. Штукатурка буде непластичною (незручною в роботі) і потім обсипатися зі стін.

Це також сприяє безпечному міцному зчепленню з більш міцними зовнішніми (декоративними або просто Накривочний) шарами штукатурки на основі цементу. За чисто глинистої штукатурці застосовувати цементні не можна, тому що глина слабкіше цементу і цементна штукатурка з часом (а його пройде не так вже й багато) просто відійде.

Глиняна штукатурка повільно сохне, зате довго зберігається - тиждень без повторного змішування з водою. Практично термін зберігання глиняної штукатурки необмежений, в розчин можна багаторазово додавати воду.



Top