Санітарна обрізка Кінського каштана

 

Отже, починати потрібно, як і завжди з санітарної прочистки крони дерева. Після видалення сухих і хворих гілок потрібно подивитися, щоб крона була вище 2.5 - 3 метрів.

Зниження висоти дерева

Для обмеження росту дерева потрібно обрізати центральний стовбур на висоті десь 1.8 м над бічною гілкою. Найближчі до стовбура бічні гілки обрізаються на висоті близько 2 м над відгалуженнями, які спрямовані від центру до периферії крони дерева. Цю роботу відкладати на наступний рік вкрай не рекомендується, тому що в цьому випадку доведеться обрізати ще більше гілок. І врешті-решт доведеться виконати відновну обрізку дерева.

Проріджування крони дерева

Далі потрібно оцінити, чи не загуста крона. Для цього потрібно знати, що без листя навіть дуже велика крона дерева леко проглядається з усіх боків. І можна подумати, що в проріджуванні немає потреби. Але якщо оглянути більш ретельно, то можна побачити, що серед усіх цих гілок багато тоненьких, які не плодоносять роками, так як вони отримують мало світла. Крім того, після обрізання залишилися гілки які стануть товщими.

Якщо є гілки, які ростуть майже паралельно і розміщені близько, то одну з них необхідно видалити. При цьому важливо пам'ятати - краще обрізати одну велику гілку, ніж дуже багато дрібних. Хоча обрізання великої гілки завдає серйозну рану дереву, але видалення великого числа дрібних гілок для дерева набагато гірше, звичайно якщо після обрізки їх не обробляти садовим узваром.

Ступінь укорочення залежить від довжини гілки. Чим більше довжина, тим сильніше потрібно обрізати. Але це не відноситься до гілок коротше 30 сантиметрів. Їх не варто обрізати, навіть якщо вони ростуть усередину крони або заважають іншим способом. Виняток становлять короткі гілки, які з'явилися біля ран. Їх краще виламати при досягненні довжини 7-10 см.

Незабуваймо, що люба обрізка, може нанести деревині непоправної шкоди, якщо відразу після видалення гілок "рани" деревця не обробити садовим узваром, або іншими стабілізуючими речовинами.



Top