Як зробити садового гнома в домашніх умовах

 

Якщо вам прийшла в голову думка зробити гнома для саду своїми руками, то ви сміливий, не боїться труднощів, людина.

 Тому що садова скульптура - справа дуже трудомістка, але справа це творче і захоплююче.

Існує простий спосіб виготовлення декоративної скульптури.

Береться форма, припустимо, того ж гнома, заливається відповідним розчином (це може бути гіпс, фасадна штукатурка, цемент, глина тощо).

Зазвичай форми складаються з двох стулок, тому, заготовлену масу, припустимо, глини, годі й розчиняти до рідкого стану, а довести її до пластичності (так, щоб можна було тримати в руці), і викласти нею обидві половинки форми, потім з'єднати їх, попередньо зволоживши краю.

Після закінчення деякого часу, форму роз'єднуємо, і отримуємо садового гнома.

У разі якщо форми для виготовлення гнома немає, гнома можна зробити своїми руками, тобто, попросту виліпити, як це роблять скульптори, коли готують модель для майбутньої скульптури.

Для цього нам знадобиться глина. Її можна придбати в художньому магазині, а ті, хто живе у великих містах, можуть придбати її в спеціальних магазинах, що пропонують матеріали для виробництва кераміки.

Якщо ж ви живете далеко від жвавих міст, вам простіше за все буде накопати глини в найближчому кар'єрі або на власній ділянці.

Керамічна маса з магазину вже готова до використання, а ось глину з ділянки краще очистити від домішок. Її треба процідити через дрібне сито і підсушити на сонечку.

Отже, приступимо.

Ліпили ви коли-небудь з пластиліну? Якщо так, то тепер ви знаєте, що робити далі. З паперу або з газет виготовляється кокон-наповнювач, який обліплюють глиною, досить товстим шаром.

Зробивши потрібного розміру заготовку, поступово починаємо формувати всі особливості фігури і одягу гнома.

За допомогою ножа, губки і води робимо дрібні деталі. Коли гном готовий, залишається його висушити, а потім обпалити в печі для випалювання кераміки.

Провести випал найкраще в найближчих студіях і майстернях, де є печі для випалення.

Якщо ж ваш гном не буде схильний жорстким погодних умов, його можна залишити без випалу, головне - берегти від повені, щоб не розтанула глина.

Але якщо ви ніколи не мали справи з керамікою, краще придбати вже готового, але не розфарбованого гнома в тих же керамічних магазинах.

Тепер, коли гном, власне, вже готовий, можна приступити до фарбування і декору.

Фарбувати можна акрилової або емульсійної фарбою, головне, після закінчення всіх робіт, покрити гнома лаком або водовідштовхувальним рідиною.

Тепер гном з баклажки в вашому саду буде радувати вас і ваших сусідів.



Top