Як відполірувати колекційну монету дома?
Багато з нас колекціонують монети. Одні збирають більш екзотичні зразки, хтось з часів Радянського Союзу. Однак з часом колекція втрачає свій блиск.
Дана стаття допоможе Вам зберегти дорогоцінний метал, більш того Ви зможете зробити це своїми руками!
Ми часто стикаємося з тим, як згодом наші монети втрачають свій первісний блиск, але при цьому, вони покриваються дрібної брудом, окислюються.
Чи можливо своїми руками, надати колишній блиск металу? Звичайно, так! Для початку Вам необхідно буде видалити грязьовий наліт з монети. Її потрібно промити в не холодною воді або прочистити м'яким пензликом або протерти тканиною. Далі більш складний процес, так як нам потрібно впоратися з самим окисленням металу. Адже в цьому випадку може змінитися склад монетного металу. Спочатку наведемо приклад очищення дорогоцінного металу, золота, срібла.
Що стосується золота, то досить напевно буде промити метал тільки теплою водою, додавши слабкий мильний розчин, потім протерти насухо вовняний м'якою ганчіркою. Що стосується монет зі срібла, то тут звичайно процес більш делікатний.
У найближчій аптеці завжди продається нашатирний спирт (10%). Візьміть невелику кількість вати, змочіть спиртом, і тривалий час протирайте метал до повного чи часткового видалення грязьового нальоту. Можна використовувати для очищення лимонний сік. Потрібно видавити невелику кількість соку в порожнисту ємність, повністю занурити метал, для того, щоб не відбувався контакт з повітрям.
Згодом, монету варто переміщати, перевертати і продовжувати тримати в лимонному соці, і спостерігати за нальотом, який повністю згодом розчинитися, після цього процесу, промити метал в теплій воді і вже насухо витерти вовняною тканиною. Існує більш тривалий спосіб очищення монети. Для цього мідні монети занурюють в насичений мильний розчин при цьому іноді необхідно витягувати монету і прочищати її зубною щіткою з жорсткою, сильною щетиною.
Даний процес очищення може досягати від 3-ох тижнів і до двох місяців. Так само використовують розчин приготовленої оцтової кислоти. Для цього вам необхідно покласти монету в цей розчин не довше ніж на півгодини, після цього обов'язково промити теплою водою і витерти насухо. При необхідності цей крок можна буде повторити.
Існує ще чимало способів очищення колекційного металу, але також слід знати і пам'ятати, про деякі речі, які однозначно не слід використовувати в чищенні металу своїми руками. По-перше не використовуйте наждакові предмети, це може завдати шкоди самому металу, потертості металу. Втратитися блиск і з'явиться можливість зішкребти малюнок.
У других не збільшуйте концентрацію різних очисних розчинів (щодо лимонного соку, тут перебір не зіграє ролі), даний процес може привести безпосередньо до плавлення металу. По-третє якщо все ж не виходить прибрати наліт, краще не використовуйте всілякі залізні щітки, в цьому випадку краще повторити очищення ще раз.
І нарешті, важливим фактором для різного типу металу є температурний режим. Монети, завжди не люблять перепади температур. Не рекомендую використовувати гарячу воду, потім холодну, краще буде використовувати виключно теплу воду, або воду кімнатної температури, Ви дуже ризикуєте завдати шкоди структурі монети.
Сподіваємося, що дана інформація принесла Вам користь. Бажаємо успіху!