Як правильно наносити театральний грим?

 

Малюнок на обличчі - один з прийомів художнього гриму для зміни зовнішності актора відповідно виконуваної ролі.

 На початку гримування па особа наносять загальний топ, необхідний для додання шкірі обличчя актора потрібного за умовами ролі кольору з урахуванням расових особливостей, віку, професії і т. д.

Навіть тоді, коли акторові не потрібно змінювати свою зовнішність, грим застосовується у вигляді загального тону, щоб уникнути спотворює дії сценічного освітлення. Крім того, загальний тон є спеціальною підготовкою, завдяки якій фарби накладаються більш чисто і легше стушевиваются.

Застосовувані в театральній практиці фарби для загального тону звуться основних; до них відносяться тілесні кольору і загар, наприклад: «юнацький топ», «старечий тон», «жіночий загар» і ін. Основні фарби м'які, легко розподіляються на шкірі; 12 випускається відтінків в тубах.

Після нанесення на обличчя загального тону слід безпосереднє виконання гриму: накладаються тіні, відблиски, лінії. Застосовувані для цієї мети фарби звуться оттеняющих або тіньових, сюди відносяться: червона, коричнева, жовта, біла і інші фарби.

Тіньові фарби тверді, щільні, так як вони не повинні розтікатися, «сповзати» під дією освітлення і тепла. Випускаються в наборах олівців або у вигляді «наливної гриму» в коробках.

Для закріплення накладеного на обличчя гриму застосовується пудра, яка, вбираючи жирову основу фарб, знищує блиск, перешкоджає зсуву тонів і згладжує їх кордони.

Театральна пудра випускається 6 тонів, відповідно колірних групах основних гріміровальних фарб.

Для нанесення загального тону на велику поверхню шкіри застосовується рідкий грим. Випускається 3 основних кольору у флаконах. Цей вид гриму широко використовується артистами балету.

При виконанні художнього гриму, крім мальовничих прийомів, часто проводяться об'ємні зміни окремих частин особи: носа, підборіддя, надбрівних дуг, скул. Його досягається застосуванням так званих «налепок», для моделювання яких використовується гумоз - еластична театральна мастика. Гумоз випускається у вигляді циліндричних паличок.

Для створення плавних переходів від деталей гриму до шкіри обличчя і вирівнювання лобових швів перук випускається гріміровальная паста. Для приклеювання перук, бороди, вусів, підтягування очей (монгольський тип) випускається клей для гриму, який представляє собою спиртовий розчин сандараку (натуральна смола).

Деякі види театрального гриму можуть застосовуватися в побуті.



Top