Чому плачуть маленькі діти?

 

Плач є не тільки способом виплеску емоцій і почуттів, але і несе в собі певну інформацію. Зокрема це стосується новонароджених, тому що вони ще не можуть висловлювати свої почуття і бажання за допомогою слів. Ось саме тому матері необхідно розуміти, що означає плач її чада і дати йому необхідне і допомогти.

1. Новонароджені діти не можуть плакати, перші 5-10 тижнів вони тільки кричать, бо сльози у них з'являються тільки після цього періоду і в результаті дитина плаче кричачи. Крик може бути обуреним, примхливим, незадоволеним або просто говорить, що йому не вистачає уваги мами.

Як правило діти найчастіше кричать коли їм хочеться пити або їсти, крик триває 5-6 секунд і після слідують паузи в 20-30 секунд, якщо реакції від матері не було, то крик стає тривалішою, а паузи коротше. Якщо в такий момент взяти дитину на руки, то він почне рухати голівкою в різні боки шукаючи соску або груди матері.

2. Так само причиною крику дитини може стати самотність. Дитина плаче коли йому не вистачає уваги матері. Дитина відразу ж перестане плакати якщо його взяти на руки, погладити по голові або просто заговорити. Дитина відчуває що ви поруч і заспокоюється.

По можливості займайтеся своїми справами поруч з ним, щоб він міг вас бачити, завдяки цьому він не буде плакати через нестачу уваги. Не бійтеся брати малюка на руки коли вам цього хочеться, але не слід його брати кожен раз по першому крику, інакше дитина це зрозуміє і буде постійно кричати, навіть коли йому зовсім нічого не потрібно.

3. Джерелом плачу може стати будь-якої дискомфорт, наприклад брудні підгузки або мокрі пелюшки, укуси комах, грубі шви на одязі, що потрапила в пелюшки смітинка і при дискомфорті дитина плаче ... Тому якщо ви не можете зрозуміти з чим пов'язаний плач дитини, то розповився його, огляньте чи немає укусів, витрусити білизна, подивіться щоб нічого з перерахованого вище не заважало йому, може бути після цього плач припинитися.

4. Якщо дитині занадто жарко або холодно, він повідомить вам про це за допомогою крики. Дізнатися жарко йому або холодно можна за допомогою тильного боку долоні. Просто піднесіть її до його обличчя і помацайте. Не варто перевіряти це чіпаючи його за руки або ступні, вони можуть бути прохолодними навіть якщо дитині тепло.

Іноді ввечері коли приходить час сну, дитина ніяк не може заснути. При цьому він починає хникати, позіхати і тре ручками оченята. Таке відбувається через перезбудження. Вам потрібно буде заспокоїти його, для цього можна буде викупати його у ванній, заспівати колискову або поставити тиху музику.

Ви можете покачати його на руках або в колясці, але не забувайте що при цьому вам необхідно залишатися спокійними, навіть якщо ви і самі дуже втомилися і хочете спати.

Діти дуже добре відчувають емоції оточуючих його людей, тому дитина може почати плакати якщо відчує якесь напруження в сім'ї, якщо раптом батьки почнуть з'ясовувати стосунки при дитині, думаючи що він ще занадто малий, щоб що-небудь зрозуміти.

Причиною дитячого плачу можуть стати будь-які больові відчуття. Рівні безперервний плач буде супроводжуватися періодичними сплесками крику, коли больові відчуття будуть посилюватися, при цьому він стукає ніжками.

Найчастішими болями у дітей до 6 місяців, є кишкові кольки, вони виникають через недосконалість травної системи або через порушення дієти. Щоб полегшити біль можна покласти теплу марлю на живіт, погладити його долонею, можна так само покласти малюка животом до себе на коліна і погладити його по спинці.

5. Коли у дітей починають прорізатися зубки, це може стати причиною не тільки болю, але і може підвищитися температура, з'явиться блювота і рідкий стілець і в результаті дитина плаче. Так само ви можете дізнатися про це по розпухлим ясен і підвищеного слиновиділення. Щоб допомогти йому справитися болем, дітям дають гризти спеціальні кільця з гелевим накопичувачем. Тільки спершу ці кільця потрібно охолодити в холодильнику, тому що холод знімає відчуття болю.

6. Іншою частою причиною дитячого плачу буває пелюшковий дерматит - це подразнення шкіри, що супроводжується появою висипу і почервоніння на сідницях. У таких випадках дитина плаче через мокрих пелюшок або брудних підгузників. Тому вам не варто економити і треба міняти підгузки не менше 8 разів на день, перед тим як одягнути підгузник, обробіть почервонілу шкіру настоєм ромашки, після просушіть серветкою і дайте шкірі повністю висохнути.

У разі сильного роздратування зверніться до дерматолога, ні в якому разі не застосовуйте будь-які ліки без рецепта лікаря.

Діти не так часто плачуть від хвороб, як думають батьки. Ознаками хвороби може бути висока температура, розлади стільця, що не припиняється протягом довгого часу плач і блювота. Якщо у дитини проявилися цим симптоми, то вам слід викликати лікаря.

Всі діти плачуть по різному, хтось більше, хтось менше. Не забувайте про те, що плач це єдиний спосіб малюка висловити свої емоції і бажання. Вам потрібно терпляче і уважно ставитися до цього адже з часом плач буде звучати все рідше і рідше. Якщо іноді ви не можете впоратися з роздратуванням від криків, то попросіть допомоги у родичів або друзів, дайте відпочити собі один день. Це буде найкращим рішенням, ніж кричати разом з ним.



Top