Отрути з молочком не бажаєте? або Чому не варто купляти молочку в ПЕТ-пляшці
Купуючи домашнє молоко у пластиковій пляшці на будь-якому ринку Буковини, мешканці ризикують заразитися цілою купую інфекційних хвороб, включно зі смертельними. На жаль влада до такої інформації ставиться як правило байдуже.
На базарчику домашні молоко, сметану, сир продають щодня. «Пробуйте молочко, – закликає молода жінка, простягаючи щойно налите у пластмасовий корок молоко із пляшки. І додає: – Я пляшки в магазині беру, не бійтеся».
Перевірити, чи це справді так, покупці, звісно, не можуть, та й навіщо?
Домашнє молоко має своїх клієнтів, які свідомо купують його на ринках, надаючи перевагу натуральному продукту перед ймовірністю натрапити на магазинне порошкове молоко у пакетах.
Вищезгадана продавщиця пояснила, що просить пляшки з-під водички у місцевих барах та кафе, або свої «з дому».
Барам, звичайно байдуже, чи віддати їх жінці, чи викинути на смітник. Чи вистачить пляшок з-під води у наших «генделиках», усім продавцям домашнього молока, та чи є гарантія що з тієї пляшки не пила людина яка хвора на якесь вірусне захворювання?
Зате на смітниках порожніх пластикових пляшок завжди вдосталь.
Ледь не щодня можна побачити, як з сміттєвих контейнерів міста ті пляшки витягають бідно вбрані бабці і складають собі до торби.
Продавці «вуличного» молока як правило відповідають: «Ми їх миємо у проточній воді. Пшеницею миємо літом навіть кропивою. А що я маю робити, як нема де купити пляшки? Молочарні в селі нема. Прийдіть до мене забирайте молоко, я віддам у слоїку».
Шкода але, використання ПЕТ-пляшки для продажу молока прослідкувати практично неможливо. Це людський фактор. Це на совісті самих продавців. Фізично відстежити це дуже важко. Тут треба тільки сподіватися на порядність продавців. Також на пре великий жаль попередити, те що несумлінний продавець з молоком від хворої корови, розлитим у пляшки зі смітника, буде продавати свій продукт, ніхто не застрахований.
Пляшки, взяті зі смітника, – це справжня катастрофа! На них можуть бути залишки нечистот і фекалій тварин. Відповідно, яйця глистів, лямблій. Також збудники багатьох інфекційних хвороб: сальмонела, шигела (збудник дизентерії), патогенна кишкова паличка…
В тих пляшках може бути усе. Фактично, єдина хвороба, якою не ризикують заразитися люди, які придбають молоко в брудній пляшці, – це ВІЛ/СНІД, який не передається пероральним шляхом.
Єдиний спосіб знищення бактерій з брудної пляшки – стерилізація або промивання окропом. Від цього пластик, звичайно, сплавиться. Тому запевнення продавців, що вони миють пляшки зі смітника, пильних покупців не повинно заспокоювати.
Зауважте дуже небезпечною для людини може виявитися паличка туберкульозу. Вона може бути як на пляшці, так і в молоці.
Пам’ятайте! Не можна брати молоко в сім’ї, де є хворий на туберкульоз (хоча звідки нам про це знати). Оскільки ветеринари перевіряють лише корів, а не здоров’я родини, яка продає молоко, убезпечитися від інфікованого домашнього молока, навіть на контрольованому ринку, неможливо.
Інфекціоністи наголошують, що будь-які домашні молочні продукти, придбані на ринку, мусять пройти термообробку. Пити некип’ячене молоко, їсти свіжий домашній сир чи сметану категорично не можна.
Лише термообробка при температурі щонайменше 80 градусів знищує всі хвороботворні бактерії. Тому на ринку не можна також куштувати домашнє молоко з пластикових корків, сир та сметану. Тим більше, невідомо, скільки там на тому корку бактерій.
Медики пояснюють, що навіть якщо ви кип’ятите молоко з базару, можна підхопити інфекцію від брудної пляшки, якщо ви не помиєте руки.
Щоб не піддаватися ризику інфікуватися, найпростіше взагалі відмовитися від купівлі домашнього молока у пластикових пляшках.
Якщо ви особисто не знаєте продавця і не переконані в його порядності, пляшка, в якій вам пропонують молоко, може запросто виявитися витягнутою зі смітника. Перевіряти совість Буковинських продавців нема кому.
З іншого боку, нечесні продавці не брали би пляшок зі смітника, якби їх там не було.
В цивілізованих країнах світу пластикові пляшки зминають, перед тим як викидати. По-перше, зім’яті пляшки займають значно менше місця в смітнику, а по-друге, їх вже ніхто не зможе повторно використати.