У Чернівецькій області ліквідують єдиний у регіоні Центр реабілітації пенсіонерів

 

У Чернівецькій області ліквідують єдиний у регіоні Центр реабілітації пенсіонерів. Три десятки хворих - інваліди, самотні літні люди та ветерани уже з 20 червня опиняться на вулиці. Чому закривають медзаклад? 

Уже третій рік пенсіонерка Марія Пилипівна буквально живе в цій лікарні. У жінки проблеми зі спиною і гіпертонія. Доглядати за нею нікому вирішила перебратися в Центр реабілітації.

"Я каждий рік приїжджала сюди відпочити і полікуватися. Просто дуже добра обстановка. І такого медперсоналу трудно знайти", - говорить Марія Карман, пацієнтка Центру Червоного хреста медико-соціальної підтримки та реабілітації.

У цьому центрі Червоного хреста живуть понад 30 людей - самотні люди похилого віку, інваліди війни. Ось тільки вже за два тижні лікуватися буде нічим і ніде. Центр ліквідують.

"Працівники хочуть далі працювати, вони проти цього. Вони бачать цих немічних, котрі тут уже звикли, як до своєї домівки. І зробити все, щоб це не закрити, не дозволити", - говорить Дмитро Боднарюк, лікар Центру Червоного хреста медико-соціальної підтримки та реабілітації.

Проти закриття - і пацієнти.

"Мені тут було добре, а тепер треба вмирати. А що робити? Чекати одного. Я не годна говорити".

Закривають центр через борги. Тільки за травень заборгованість із зарплати медперсоналу - 65 тисяч гривень. Раніше фінансуванням займалася держава, але з 1 січня минулого року - патронажну службу ліквідували. В обласних та районних бюджетах грошей на утримання медиків - немає. У "Червоному хресті" кажуть гроші можна шукати на місцях.

"Я не знаю. Мені здається, треба обʹєднувати громади, щоб громада обʹєдналася Берегометська і, так як левова частка пацієнтів їхніх, - то, звичайно, потрібно цей заклад уже підпорядкуванню селищної ради, громади", - говорить Ольга Майстрюк, голова Вижницької районної організації Товариства Червоного хреста України.

У селищній раді і хотіли б допомогти, але юридично - не можуть. Гроші мають право виділяти тільки на медикаменти.

"Для того, щоб лікарня нормально функціонувала, потрібно, приблизно, 1 млн. 200 тисяч в рік. Ми вважаємо, що фінансування повинно йти пропорційно. Якщо буде розуміння обласної адміністрації, обласної ради, районної і місцевих бюджетів, то ми ці завдання здані виконати", - говорить Сергій Тірон, депутат Берегометського селищної ради.



Top