Відео - Заставнівщина відзначила 32 –у річницю аварії на ЧАЕС
Сьогодні 26 квітня, у райцентрі, біля пам’ятної стелли ліквідаторам аварії на ЧАЕС відбувся мітинг – реквієм присвячений 32-й річниці чорнобильської катастрофи.
З цієї нагоди до учасників мітингу: ліквідаторів аварії, молоді, громадськості звернувся перший заступник голови Заставнівської райдержадміністрації Василь Молдован.
Який, зокрема, наголосив на тому,що 26 квітня 1986 року – трагічна дата, яка назавжди увійшла в історію цивілізації, як одна з найбільших техногенних катастроф.
Сувора і трагічна реальність, яка настала після вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, призвела до іншого сприйняття світу, тому що такої техногенно-екологічної катастрофи людство ще не знало.
Чорнобиль став чорною міткою на століття й тисячоліття.
Час летить швидко.
І хоча вже 32 роки минуло з тих пір, але Чорнобильська трагедія для нашого народу до цього часу залишається болючою, незагойною раною.
Звернувася до присутніх Заставнівський міський голова Василь Радиш та голова Заставнівської районної організації ліквідаторів аварії на ЧАЕС Володимир Чобан.
З їх рук ліквідатори отримали Почесні грамоти, Подяки, нагороди.
Наслідки аварії не просто дають про себе знати, вони тривожать дедалі більше і більше: вибух на Чорнобильській АЕС заподіяв багато лиха Україні, але найдошкульнішого удару аварія завдала по здоров'ю українців, що не можна оцінити в грошовому еквіваленті, це стосується не тільки наших сучасників, але й багатьох (може й багатьох десятків) прийдешніх поколінь:1566 потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС. З них 25 – інвалідів і ліквідаторів І категорії, 95 – ліквідаторів ІІ категорії, 58 – ІІІ категорії.
А скільки ліквідаторів уже пішли із життя від хвороб, які дістали, ліквідовуючи наслідки Чорнобильської аварії. Тільки в нашому районі померлих ліквідаторів вже 29.
Ми безмежно вдячні ліквідаторам аварії, за врятовані мільйони життів.
Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які 32 роки тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду всім нам, нашим дітям…
Неоцінена праця лікарів, кухарів, водіїв.
Нехай ніколи не повториться жах тієї масштабної техногенної катастрофи, нехай залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, які навчать нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя.
Поділися з друзями