Чернівецька ОДА проти Заставнівської райради та жителів міста "І САМ НЕ РОБЛЮ, Й ДРУГОМУ НЕ ДАМ"
Сьогодні, 29 березня 2017 року, набула чинності Ухвала Чернівецького адміністративного суду від 24 березня 2017 року у справі №824/190/17-а, згідно з якою позивна заява повернута Позивачу (Чернівецькій обласній адміністрації), як така, що подана з порушенням Кодексу адміністративного судочинства України.
Тобто позов Чернівецької ОДА щодо призупинення, а в подальшому відміни дії рішення ХІІ сесії VII скликання Заставнівської районної ради від 23.02.2017 року №130-12/2017 "Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік", як такого що суперечить вимогам Бюджетного кодексу України, незадоволена. Це наслідок.
А тепер кілька слів про те, з чого все починалося. Починаючи січня 2016 року, батьки дітей, які займаються в Заставнівській спортивній школі, група депутатів міської, районної та обласної рад неодноразово підіймали питання ремонту підлоги у спортивному залі Заставнівської ДЮСШ.
Незадовільний стан якої був основною причиною підвищеного травматизму серед дітей під час тренувань та ставав перешкодою для проведення міжрайонних, обласних, всеукраїнських змагань. У ході обговорень було прийнято рішення впровадити найновіші досягнення вданому напрямку – досвід переймали у сусідів (м.Городенка Івано-Франківської області)
Нарешті, 15 лютого 2017 року рішенням сесії Заставнівської міської ради було виділено 350 000 грн. на капітальний ремонт даного покриття. Ще 250 000 грн. 23 лютого 2017 року виділила Заставнівська районна рада.
Однак не все сталося так, як хотілося.
Чиновницька бюрократія знову стала на перешкоді потреб та інтересів простих людей. З невідомих причин обласна державна адміністрація вирішила оскаржити виділення коштів з районного бюджету, в тому числі і на ремонт підлоги спортзалу, в суді.
Мотиви, на перший погляд, - благі: нестача коштів у фонді заробітної плати для бюджетників.
Але дані висновки чомусь виглядають штучно створеними. Адже фінансовий відділ Заставнівської РДА не погодив зміни до річного плану асигнувань (видатків) до 01.02.17 року (у відповідності до рішення по бюджету Заставнівського району на 2017 рік, прийнятого у грудні 2016 року). Тобто можна зробити висновок, що коштів, виділених на заробітну плату, було достатньо.
Заставнівська районна рада, керуючись чинним законодавством України, у межах нерозподіленого залишку вільних коштів виділила їх на нагальні потреби Заставнівського району, забезпечуючи в такий спосіб розвиток інфраструктури Заставнівщини.
То ж в чому побачила проблему Чернівецька обласна адміністрація? Часом не в тому, що наші діти будуть мати, де займатися спортом? Матимуть відремонтовані заклади освіти? А може питання виникло тому, що не бились поклони у високих кабінетах?
Водночас цікаво, чи понесе відповідальність начальник фінансового відділу Заставнівської РДА за халатне виконання своїх посадових обов'язків та невиконання рішення сесії районної ради, якщо бюджетними недоотримають заробітної плати?
Цікаво було б почути коментар із даного питання у нашого районного керівництва (виконавчої влади), які мають не тільки цілий фінансовий відділ, але також і спеціалізоване управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівського району.{oziogallery 879}
Нижче текст ухвали Чернівецького окружного адміністративного суду:
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
24 березня 2017 р.
Суддя Чернівецького окружного адміністративног
В С Т А Н О В И В:
Чернівецька обласна державна адміністрація звернулась до суду з позовом до Заставнівської районної ради про відміну дії підпунктів рішення та зобов’язання вчинити дії.
Позивач просить суд:
-відмінити дію підпунктів 1.1.1 пункту 1.1 та підпункту 1.2.2 пункту 1.2 рішення XII сесії Заставнівської районної ради VII скликання від 23 лютого 2017 року №130-13/2017 "Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік";
- зобов’язати Заставнівську районну раду прийняти рішення щодо внесення змін до районного бюджету на 2017 рік, перерозподіливши вільний залишок коштів загального фонду районного бюджету, що утворився станом на 01 січня 2017 року, із врахуванням вимог частини четвертої статті 77 Бюджетного кодексу України.
Частиною першою статті 107 Кодексу адміністративног
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративног
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративног
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративног
Згідно частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративног
Проте, всупереч зазначеним процесуальним нормам, позивачем не чітко й не конкретно викладено позовні вимоги.
Зокрема, вимога даного позову щодо "відміни" дії підпунктів рішення відповідача не узгоджується з тими вимогами, які можуть бути заявлені позивачами в адміністративном
Крім цього, відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративног
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративног
Пунктами 7, 8, 9 частини першої статті 3 Кодексу адміністративног
Однією з визначальних особливостей Кодексу адміністративног
Поряд з цим, частиною третьою статті 6 Кодексу адміністративног
Згідно пункту 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративног
Отже, суб'єкт владних повноважень може бути позивачем у публічно-правово
Проте Чернівецькою обласною державною адміністрацією у позові не було наведено норм (передбачених законом випадків), які дають право названому державному органу на звернення до адміністративног
Згідно частини третьої статті 106 Кодексу адміністративног
позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративног
Як вбачається із матеріалів справи, позивачем додано копію позовної заяви та копії документів, що приєднуються до неї відповідачу - Заставнівській районній раді.
Однак серед переліку документів, які надавались позивачем, відсутні для відповідача наступні документи: Доходи районного бюджету на 2017 рік; Розподіл видатків районного бюджету на 2017 рік; Перелік місцевих програм, які фінансуються за рахунок коштів районного бюджету у 12017 році; Відомча класифікація видатків районного бюджету; "Перелік об’єктів, видатки на які у 2017 році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку"; Розподіл міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам на 2017 рік; Джерела фінансування районного бюджету на 2017 рік.
Таким чином, позивач в порушення частини третьої статті 106 Кодексу адміністративног
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративног
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення даної позовної заяви без руху.
Крім цього, судом встановлено, що разом із позовною заявою подано клопотання про забезпечення позову.
Водночас суд звертає увагу позивача на те, що питання про вжиття заходів забезпечення адміністративног
Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративног
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Чернівецької обласної державної адміністрації до Заставнівської районної ради про відміну дії підпунктів рішення та зобов’язання вчинити дії залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків протягом п’яти днів з моменту отримання даної ухвали шляхом подання позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративног
В разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративног
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційну скаргу на цю ухвалу може бути подано до Вінницького апеляційного адміністративног